Children in corridor

 

Initial

Surname

Form

Job Title

S

Allan

 

Teaching Assistant

J

Ashby

6B JAS - Brunel - J10

Head of Design Technology

R

Baga

 

Assistant Principal - Head of KS4,

Head of Media, SLT

T

Barker

 

Lunchtime Supervisor

R

Barnett

6D RBA/GSM - Da Vinci - J7

Music Teacher

H

Bass

 

Creative Technician

J

Binks

10JB - JBI

Head of RE

I

Bodger 

 

PE Teacher, School Systems Leader

J

Brahmachari-Limb

6E JBL - Earhart - J14

Head of Performing Arts

K

Brookes

8KB/KP - KBR

English Teacher

D

Brown

 

Kitchen Assistant

C

Burt

 

Teaching Assistant

KCarr7KC KCA

Maths Teacher

J

Chandler

 

Teaching Assistant

L

Chillman

 

Administration Assistant - SENDCO

CClarke9CC - CCL

Psychology Teacher

LCracknell 

Kitchen Assistant

SCrawley 

Kitchen Assistant

T

Daddario

 

Assistant Kitchen Manager 

M

Davison

 

Head of Year 7, PE Teacher, Student Voice

H

Dear

 

Site Assistant

K

Dilley

6A KDI/TGA - Armstrong - J8

Teaching Assistant

J

Downes

8JD - JDO

Science Teacher

P

Downes

11PD - PDO

Second in Science, Head of Science (mat cov)

M

Evans

11ME - MEV

Head of Science

D

Facey-Rose

 

PA to SLT

C

Fallows

 

Finance Officer

C

Fletcher

5N CFL - Neptune - J4

KS2 Teacher

K

Fox

 

Teaching Assistant

J

Freeman

 9JF/CVH

KS2 / KS3 Teacher

T

Gant

6A TGA/KDI - Armstrong - J8

PSHCE Co-ordinator

L

Geer

 

Head of Year 9, PE Teacher

M

Gilbert

 

Lunchtime supervisor

S

Glazebrook

 

Exams Officer and Data support

K

Goldsmith

9KG - KGO

English Teacher, Head of Animal Care

S

Goldsmith

 

Site Manager

K

Hamit

 

Student Services Officer

J

Hammond 

 

Head of Faculty - Art and Photography

E

Hardy

8EH

Head of Music

N

Hawkins

 

Senior Science Technician

M

Hawley

 

Cover Supervisor

A

Hillard

 

Site Agent

SHilton 

PE and Dance Teacher

KHume10KH - KHU

Head of Geography

H

Jones

 

Science Technician

B

Kirkman

8BK/JF

Head of Business Studies

R

Kirkman

8RK - RKI

Head of ICT 

V

Lake

 

Lunchtime supervisor

V

Lockey

 

School Manager, SLT

RLucas5P RLU - Pluto - J3

KS2 Teacher, KS2 English Lead

RManser8RM - RMA

Science Teacher

C

Marks

 

Dance Teacher

B

McGee

 

Teaching Assistant, Breakfast Club Leader

T

McGuire

5E TMC - Earhart 

Assistant Principal - Head of KS2, SLT

L

McNamara

 

Student Services Officer

R

Messingham Teaching Assistant

A

Mew

 

SENDCO, SLT

L

Miller

 

Medical Co-ordinator

T

Milne

 

Cover Supervisor, Etonbury Extra supervisor

B

Morgan

6T BMO - Titan -J9

Second in Maths

C

Morris

8CM/GS

Teaching Assistant, Cover Supervisor

R

Murphy

 

Head of Year 10, Maths Teacher

C

Neilson

 9CN - CNE

MFL Teacher

F

Norman

 

Study Centre Manager

P

O'Grady

 Site Agent

R

Page

7RP/PY - RPA

Food Technology Teacher

A

Parker-Routh

5J APA - Jupitar - J11

KS2 Teacher

K

Parsons

8KP/KB - 8KPA

 Art  Subject Leader

E

Payton

 

Kitchen Manager

I

Phillips

11IP - IPH

Second in English

APlaideau8AP - APL

MFL Teacher

L

Prasad

5M LPR/TSM - Mars - J5

KS2 Teacher, KS2 Intervention Support

SPreston 

Teaching Assistant

A

Prior

 

Principal

S

Pritchard

 

Teaching Assistant

J

Pyper

 

Data Manager

C

Redding

 

Vice Principal, SLT

J

Regan

 

Assistant Kitchen Manager

DRoberts7DR - DRO

English Teacher

L

Roberts

 

Receptionist, Admin Assistant

A

Roe

 English Teacher, Senior Head of Year (11)

S

Rowland

6C SRO/MWH - Curie - J6

Head of Year 6, KS2 Teacher

CScott11CS - CSC

Maths Teacher

J

Semple

 

Teaching Assistant

K

Singh

 5S KSI - Saturn - J12

KS2 Teacher

F

Skeels

 

Teaching Assistant

G

Smart

 6D GSM/RBA - Da Vinci - J7

Maths Teacher

S

Smith

 

Lunchtime supervisor, Site Assistant

T

Smyth

5M TSM/LPR - Mars - J5

Head of Year 5, KS2 Teacher

R

Soden

 

Administration Assistant

P

Squires Academy Technician

T

Squires

 

Vice Principal, SLT

J

Stirratt

10JS - JST

Maths Teacher

L

Sumners

 

Kitchen Assistant

K

Thomas

9KT - KTH

Head of PE

M

Trigg

 

Head of Year 8, Geography Teacher

E

Van Wyk

5T EVW - Titan - J2

KS2 Teacher

C

Vernon-Hamilton

9CVH/JF

PE Teacher

M

Warr

 

Teaching Assistant

L

Wells

11LW - LWE

Head of English

P

Wheatcroft

 

Farm Assistant

I

Whent

 

SENDCO, SLT

M

White

6T  MWH - Titan

KS2 Teacher, KS2 Numeracy Lead

L

Whitley

 

Student Services Officer

JWilliams7JW - JWI

Science Teacher

MWisdom7MW - MWI

Science Teacher

J

Yianni

 

Receptionist, Admin Assistant

WYoung10WY - WYO

Head of History

P

Yule 

7PY/RP - PYU 

Design Technology Teacher

 

Media galleryParent viewEACA